Średnie roczne nasłonecznienie w Polsce wynosi około 1000 kWh/m2. To wartość w zupełności wystarczająca, aby cieszyć się z efektywnej pracy instalacji fotowoltaicznej. Ilość wyprodukowanej energii zależy głównie od warunków pogodowych oraz usytuowania instalacji. Dodatkowo rozkład promieniowania słonecznego nie jest równomierny w cyklu rocznym, większość rocznego nasłonecznienia przypada na okres od kwietnia do września. Najwięcej energii instalacja jest w stanie wyprodukować w maju, najmniej w grudniu. Nie oznacza to jednak, iż w grudniu instalacja nie przynosi korzyści. 

 

Panele fotowoltaiczne (PV) pozwalają wytwarzać lokalnie energię elektryczną dzięki bezpośredniemu wykorzystaniu energii promieniowania słonecznego. Są one częścią instalacji fotowoltaicznej, w której znajdują się jeszcze inne komponenty, w tym – inwerter. Instalacje fotowoltaiczne oferowane są jako kompleksowe rozwiązanie zawierające wszystkie niezbędne elementy do jej zabudowy.

 

 

Dobór instalacji PV powinien uwzględniać przede wszystkim bilans rocznego i dziennego zużycia energii elektrycznej w budynku. Ilość wytwarzanej w ciągu roku energii elektrycznej nie powinna być większa niż ilość zużywanej w tym czasie energii. Efekt ekonomiczny zastosowania instalacji fotowoltaicznej będzie tym korzystniejszy im więcej energii będzie zużywanej w budynku na bieżąco. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt systemu PV, dostosowany do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego lub firmy. Nasze instalacje fotowoltaiczne tworzymy zgodnie z ideą kreowania lepszej rzeczywistości, w której wykorzystywane są alternatywne źródła energii służące nie tylko ludziom, ale także środowisku naturalnemu.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, pomiarach i wykonawstwie.

 

OFERUJEMY:

  • Kompletne instalacje (szeroki wybór mocy, darmowa konsultacja, profesjonalny montaż, długi okres gwarancji)
  • Panele fotowoltaiczne (wysoka wytrzymałość mechaniczna, wysoka jakość wykonania, liczne certyfikaty oraz zgodność z obowiązującymi normami)
  • Inwertery (wysoka sprawność, szereg wbudowanych zabezpieczeń, niskie napięcie startowe i wyłączeniowe, niska emisja hałasu)
  • Systemy mocowania (możliwość montażu na dachu lub gruncie, w pionie i poziomie, wytrzymała i lekka konstrukcja, sprawność i solidny montaż)
© 2015 Grupa Ariston Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.